Laptop dla sekretarki

Wybierając laptopa dla sekretarki, trzeba się kierować kilkoma ważnymi kwestiami. Przede wszystkim taki urządzenie musi być naprawdę solidnie wykonane, żeby sprawdzało się zarówno w biurze, jak i podczas służbowych wyjazdów z szefem. Po drugie laptop dla sekretarki musi też w miarę dobrze wyglądać i cechować się zestawem potrzebnych parametrów.

Matryca laptopa

Najlepiej byłoby, gdyby laptop miał matrycę o przekątnej 15’6 cala, bo to sprawi, że praca na nim będzie po prostu wygodniejsza. Z uwagi na to, że małe laptopy mogą się wydawać bardziej komfortowe, w wielu przypadkach sekretarki decydują się właśnie na takie, ale nie jest to gwarancja zadowolenia. Laptop może być cięższy i większy, ale ważne jest, żeby się na nim po prostu wygodnie pracowało i o to właśnie chodzi. Jeżeli jest mały, to patrzenie w taki ekran po prostu nie jest najlepszym rozwiązaniem.

Bateria notebooka

Idealnie byłoby, gdyby bateria naszego notebooka pozwalała nam na pracę przez 8 godzin, czyli przez taki cały dzień pracy. Jeżeli będziemy na wyjeździe, to będzie to po prostu wygodne, bo zyskamy pewność, że nie braknie nam energii. Kilku komorowe baterie są już standardem w nowoczesnych laptopach, dlatego naprawdę warto w nie inwestować. Tym bardziej, że dobra bateria wcale jakoś znacznie nie podnosi ceny notebooka. Polecane laptopy mają zazwyczaj dość pojemne akumulatory i szybko można odczuć różnicę między nimi a takimi zwyczajnymi konstrukcjami.

Wygląd laptopa

Sekretarka powinna mieć notebooka, który będzie wyglądał dobrze i co do tego nie ma najmniejszych wątpliwości. Biały laptop będzie idealny, jak również ten czarny czy srebrny, ważne, by był on dostosowany do tego, jak chce się prezentować firma. Zawsze jest tak, że kolory mają ogromne odzwierciedlenie w tym, jaki wizerunek kreduje dana firma. Dlatego też warto brać je pod uwagę, ale również zwracać uwagę na to, jakie są nasze osobiste preferencje.

Podzespoły laptopa

Laptop dla sekretarki powinien mieć z pewnością pojemny dysk twardy i na to należy kłaść nacisk. Z pewnością w dzisiejszych czasach nie ma sensu kupować laptopa, który ma mniej niż 300 GB pamięci dyskowej. Takie minimum to 500 GB, ale najlepiej byłoby, gdyby laptop miał 1 TB. Wtedy mamy pewność, że zmieścimy na nim naprawdę sporo plików.

Drugą kwestią jest procesor. Sekretarka powinna mieć możliwość pracowania w szybkim tempie, dlatego tak ważne jest, by wybrała laptopa, który będzie miał procesor minimum i5.   Pamiętajmy zawsze o tym, że od laptopa do pracy musimy wymagać znacznie więcej, niż od takiego, który będzie nam służył do użytku domowego.

Dodaj komentarz