Laptopy gamingowe – jak wybrać najlepszy?

Laptopy gamingowe to laptopy do gier komputerowych. Ich specyfikacja techniczna jest szczególna, bo żeby laptop mógł być laptopem gamingowym, musi spełniać szereg wymagań. Wybór najlepszego laptopa gamingowego zawsze musi opierać się o jego parametry techniczne. Bo to one decydują o tym, jakie możliwości będzie miał laptop do gier.

Parametry laptopa do gier

W przypadku laptopów gamingowych duże znaczenie mają następujące parametry techniczne:

  • Matryca i jej właściwości. W laptopach do gier matryca matowa to standard. Dzięki niej nawet kilka godzin spędzonych na graniu nie jest obciążeniem dla oczu gracza.
  • Rozdzielczość ekranu. Full HD jest szczególnie zalecana. Lepsza rozdzielczość to lepsze efekty wizualne podczas grania.
  • Rozmiar ekranu – w przypadku laptopów dla graczy laptop 13 cali nie sprawdzi się. Zdecydowanie lepszy będzie 15 lub 17 calowy.
  • Procesor – jak najwydajniejszy. W laptopach dla graczy spotyka się procesory od i3 do i7. Im lepszy typ procesora, tym większe możliwości laptopa.
  • Karta graficzna. W laptopach gamingowych karta graficzna dedykowana to konieczność.
  • Pamięć RAM. Znawcy tematu zalecają, by pamięć RAM opierała się na kościach DDR4 i była jak największa.
  • Specjalnie zbudowana klawiatura, która posiada nie tylko dodatkowe klawisze funkcyjne. W wielu przypadkach klawiatury w laptopach gamingowych są podświetlane i posiadają system odprowadzania cieczy.
  • Wydajna karta sieciowa, z której korzysta się podczas gier sieciowych.
  • System głośników, które zapewniają dodatkowe wrażenia i emocje podczas grania.

Ile może kosztować laptop gamingowy?

W zależności od tego, jakie podzespoły wchodzą w skład laptopa do gier, tak będzie kształtowała się jego cena. Tani laptop do gier można kupić już za trzy i pół tysiąca złotych. Jednak za najlepszy laptop do gier można też zapłacić i trzy razy tyle. Te tanie laptopy do gier najczęściej pracują na niższych typach procesorów i mają mniej pamięć RAM. Procesory w tanich laptopach do gier mają też mniej pojemne dyski twarde. Laptop do gier za trzy tysiące może mieć od 500 GB do 1 TB pojemności.

Wybór między tańszym a droższym laptopem do gier zawsze odbywa się w odniesieniu do tego, czy gracz chce grać w gry komputerowe, gdzie spełnione zostają najniższe wymagania producentów gry, czy woli korzystać z tych ustawień, które zapewniają maksymalne możliwości. W tym drugim przypadku zawsze trzeba mieć na uwadze te laptopy gamingowe, których podzespoły są solidniejszej konstrukcji.

Dodaj komentarz